Trys svarbios paslaptys, kurias milijonieriai žino apie gyvybės draudimą

Mūsų įmonė nuolat dirba su verslininkais ir įmonių savininkais. Kai kurie iš jų valdo milžiniškus turtus. Prieš keliolika metų, vos pradėjęs dirbti šioje srityje, jausdavausi nedrąsiai bendraudamas su tokiais žmonėmis: juk jų sėkmės istorija – įspūdinga, jiems nusipirkti prabangią mašiną taip pat paprasta, kaip mums – naują mobilųjį telefoną.

Tačiau ilgiau pabendravęs supratau, kad net ir patys turtingiausi milijonieriai gali būti tokie patys paprasti žmonės, kaip ir mes kiti. Jiems teko daug ir sunkiai dirbti, kad turėtų tiek kiek turi dabar, kad pagautų sėkmę ir taptų turtingais. Daug net pačių turtingiausių verslininkų paprastomis dienomis dėvi džinsus, pirkdami ieško nuolaidų ir nemėgsta permokėti – už nieką.

Iš pasiturinčių žmonių būtų verta pasimokyti ne tik kaip susikrauti turtų, bet ir kaip naudotis finansinėmis priemonėmis, taip pat ir gyvybės draudimu.

Pirmoji pamoka. Pasiturintys žmonės turi įsigiję gyvybės draudimą, nors jums gali atrodyti, kad tam nėra reikalo.

Taip, jie negyvena nuo algos iki algos, betgi vis tiek turtingi žmonės turi įsigiję gyvybės draudimą. Kodėl? Dėl šių trijų priežasčių:

1. Likvidumas.

Tai galimybė greitai ir su minimaliais nuostoliais turtą paversti grynaisiais pinigais. Kai netenkama žmogaus, nėra taip paprasta iš jo valdyto nekilnojamojo ar įmonių turto gauti realios piniginės vertės. Gyvybės draudimas leidžia šeimai padengti nuostolius atsiradusius su mylimo asmens netektimi, nes parduoti namus ar akcijas, perduoti turtą paveldėtojams – gali gerokai užtrukti.

2. Pajamų šaltinio pakeitimas.

Turtingi irgi suka galvas dėl pinigų, tik gal kitais mastais. Kaip gyvens mūsų šeimos nariai netekę pagrindinio maitintojo ir pajamų šaltinio rūpi mums visiems, kad ir kiek uždirbtume pinigų.

3. Turtų perdavimas.

Nors nedaug uždirbantys žmonės gal ir negali atidėti santaupų dar ir savo anūkams, tačiau mes visi sunkiai dirbame, kad uždirbtume, ir norėtume, jog tuomet, kai mums turtų jau nebereikės, juos galėtų perimti mūsų šeimos nariai.

Antroji pamoka. Į asmeninių finansų planą ateičiai turėtų būti įtrauktas ir gyvybės draudimas.

Daugiau uždirbantys žmonės žino, kad gyvybės draudimas gali būti galinga priemonė apsisaugoti nuo tikėtų ir netikėtų įvykių gyvenime.

Gali būti kad jau dabar turite nekilnojamojo ir kitokio turto, kurių išlaikymas ir mokesčiai nemažai atsieina. Juk nenorėtumėte, kad tai taptų našta ar net skolomis jūsų paveldėtojams. Jeigu jūs esate pagrindinis šeimos maitintojas ar turite nedidelį šeimos verslą, jūsų netektis skaudžiai paveiks visus jūsų šeimos narius. Tai tiesa, kad daug pasiturinčių žmonių tam įsigyja gyvybės draudimą. Turėtume iš jų pasimokyti, žvelgti į priekį ir pasirūpinti, kaip mūsų vaikai apmokės išlaidas ir mokesčius už mūsų sukauptą turtą, kai mūsų nebeliks. Tad gyvybės draudimas yra didžiulė pagalba, gerokai vertesnė, negu tradiciškai manoma.

Pasiturintys žmonės gerai žino, kad laikui bėgant siekiai ir poreikiai kinta. Tad ir gyvybės draudimas turėtų būti nuolat peržiūrimas. Kartais ir poreikiai keičiasi, ir atsiranda geresnės gyvybės draudimo sąlygos, ar tiesiog pasikeičia gyvenimo aplinkybės.

Trečioji pamoka. Gyvybės draudimas yra turtas.

Išmintingi ir turtingi supranta, kad gyvybės draudimas yra ne tik priemonė, bet ir turtas. Kartais jis turi konkrečią piniginę vertę, tačiau visada – dar ir vidinę vertę. Jeigu pasikeitus gyvenimo aplinkybėms gyvybės draudimas tampa nebereikalingas, jo galima nebetęsti ir atsiimti sukauptą turtą. Ir ši galimybė skirta ne tik privilegijuotiems, bet ir paprastiems žmonėms, ir visiems mums.

Nors gal neplanuojame tapti įrašyti į turtingųjų šimtuką, tačiau ir mes galime pasinaudoti  tomis pačiomis finansinėmis priemonėmis, tokiomis kaip gyvybės draudimas, ir apsaugoti savo sėkmę ar pasirūpinti derama senatve.